Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

Logged in as Anonymous. Your last visit was on

You are not connected. Please login or register

Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Announcement & Sticky [2]

20101109
Duke pare popullaritetiin jo pak te vogel edhe shpesh here veshtersite qe antaret apo vizitore shpsh perballeshin per tu futur ne websitin tone atehere menduam te krijonim nje aplikacion qe ben te mundur lidhjen wWw.ForumiJone.Net me faceBook-un

Si funksionon ???

Duke perdorur aplikacionin ne facebook ju thjeshte klikoni tek go to application dhe normalisht per arsye sigurie ju duhet te konfirmoni te dhenat tuaj edhe adresen e emailit

* Shenim - Mos perdorni nje e-mail qe nuk mund...

by Admin - Comments: 0 - Views: 753
20100925
Unregister user ose vizitore e parregjistruar e krijuar se fundimi eshte nje hapsire qe jepet edhe per personat qe nuk jane rregjistruar akoma ne faqen tone


- Cdo person qe viziton wWw.ForumiJone.Net tani mund te krijoje nje teme te pergjigjet apo mund te informohet mbi temat e tjera te ngritura

- Adminstratoret apo mederatoret e forumiJone.Net nuk mbajne pergjegjesi per temat e ngritura apo per informacionin qe jepet ne kete pjese te forumit edhe pse moderimi apo adminstrimi do te behet si ne pjeset...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 319
20130828
Pasta e dhėmbėve nuk ėshtė e nevojshme vetėm pėr t’u kujdesur pėr higjienėn e gojės, por edhe pėr shumė funksione tė tjera. Ekspertėt bėjnė me dije se, pasta e dhėmbėve gjen pėrdorim nė shumė fusha .1. Largon aromat e pakėndshme nė duar.

2. Largon njollat: Pasta pėr dhėmbė mund tė largojė njollat e vėshtira nga veshjet dhe qilimat. Pėr rroba, aplikoni pastėn drejt nė njolla dhe fėrkoni fort, derisa tė hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht.

3. Largon puērrat: Vendosni pak pastė nė to, para se...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 584
20110511
Keni vrarė ndonjėherė mendjen nėse po gaboni nė lidhje me mesazhet qė dėrgoni ose jo?Kėto rregulla mund tė ju ndihmojnė nė "sjelljen tuaj" nė mėnyrėn se si shkruani apo veproni ndaj teksteve/sms, veēanėrisht kur bėhet fjalė pėr meshkujt.1- Mos dėrgoni mesazhe kur jeni "tė...

by universy - Comments: 0 - Views: 547
20110505
Tani mund tė mbani tė njėjtin numėr celular duke zgjedhur kompaninė qė dėshironiSot, Shqipėria renditet rreth 20 % mbi mesataren Europiane pėr sa i pėrket telefonisė celulare, portabiliteti shihet nga qeveria tė jetė nė vetvete njė moment i fuqishėm dhe rregullator i tregut.
Sipas Qeverisė, Kompanitė e telekomunikacionit u shndėrruan nė faktorėt mė kryesorė tė njė kapėrcimi qė Shqipėria bėri, nga nivelet mė tė ulėta tė pėrdorimit tė internetit qė ajo kishte nė fillim tė vitit 2006 nė 4.8% nė rreth 50 %, qė ėshtė kėtė vit dhe me njė rendje...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 445
20110505
Njė virus i ri po pėrhapet nė Faceook, njė virus qė mbėshtetet nė njė nga lajmet mė tė kilikuara dhe shikuara pėr momentin: video dhe imazhe tė vrasjes sė Bin Ladenit.
Virusi po qarkullon nė profilet e Facebook ku lexohet njė mesazh qė thotė :”video e ekzekutimit tė Bin Ladenit”, – me njė koment “shikoni ēfarė i bėjnė kėta ushtarė Bin...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 398
20110408
Kingdom Holding Company, kompania nėn udhėheqjen e princit tė Arabisė Saudite Al ėaleeda Bin Talala, ka fituar ngjyrėn e gjelbėrt pėr kėtė projekt spektakular, njė cudi nė arqitektur, e cila do ti thyej kufinjtė e qiellit, pasi qė nė qiell do ngjitet njė milje! Po, mirė e keni lexuar, njė milje!
Saktėsith pak mė shumė se 1600 metra!
Kongdom Toėer do tė ndėrtohet nė qytetin e Arabisė Saudite nė brigjet e Detit tė Kuq, ndėrsa me lartėsinė e saj dyfish do tė tejkaloj ndėrtesėn mė tė lartė nė botė-Burj Khalif nė Dubai, Dizajnin e nėnshkruan arqitekti Adrian Smith.
Ky objekt gjigand...

by simpatikja - Comments: 0 - Views: 375
20110405
Lulet nė hapėsirė mund tė ndikojnė edhe me pozitėn e tyre. Duke shikuar lulet tuaja se si rriten, do tė rritet edhe vetėbesimi juaj.

Nė kėndet e hapėsirės sė banimit rėndom grumbullohet energjia e harruar, e pashfrytėzuar, andaj me vendosjen e luleve qė kanė formė kaēube apo lule qė rriten shumė do tė zgjidhin grumbullimin e energjive tė tilla dhe do tė nxisin rrjedhėn e saj. Nė korridoret e gjata ėshtė e nevojshme qė pengohet rrjedha e shpejtė e energjisė: nėse e vendosim lulen nė mes tė korridorit, energjinė do ta ngadalėsojmė dhe do ta bėjmė tė dobishme.

Dy apo mė shumė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 417
20110405
Molla jo pa qėllim quhet “fruti i artė”. Ajo ka veti freskuese, qetėsuese dhe zbutėse. Pėr shkak tė pėrbėrjeve tė pazėvendėsueshme qė pėrmban, ndikon pozitivisht nė kurimin e shumė sėmundjeve.Molla pėrmban sidomos natrium, hekur, fosfor, disa alkaloide, geraniol, acetaldehid, paktin, sheqer, thartirė tė mollės, nė sasi tė vogla ka dhe vajra eterikė, ndėrsa nga vitaminat dallohet vitamina A, B dhe C.

Tė gjitha efektet kuruese tė mollės
Njė mollė e ngrėnė nė mėngjes ndikon mirė nė pastrimin e dhėmbėve dhe eliminon thartirėn e tepėrt nė gjak. Ėshtė mirė tė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 461
20110106
Pėr shumicėn e njerėzve tatuazhi i parė ėshtė diēka e vogėl: njė simbol kinez qė zė shumė pak hapėsirė pėrshembull.Por, Cathy Ward, 49 vjeē, ėshtė aq e apasionuar pas sagės sė librave dhe filmave “Twilight” saqė vendosi qė tatuazhi i saj i parė tė ishte special. Cathy mbuloi kurrizin me personazhet e filmit me vampirė.

Punonjėsja e supermarketit,...

by universy - Comments: 1 - Views: 514
20110306
Lek Plepi nga Shkodra ėshtė kthyer muajt e fundit nė njė fenomen shqiptar brenda fenomenit global Facebook.
Batutat e tij kanė tėrhequr vėmendje dhe shumė njerėz mund tė jenė argėtuar me humorin soft qė Lek Plepi bėn nė profilin e tij nė Facebook ku numėron mė shumė se 54 mijė anėtarė.
Ja disa nga batutat e tij mė pikante:

Lek Plepi ėshtė Legjendė, sepse si thotė ai bėhet
Kur rrėzohet Lek Plepi, yjet shprehin...

by Old Legend - Comments: 1 - Views: 693
20110320


ANGLI- Njė ceremoni e cuditshme dasme ėshtė regjistruar sė fundmi nė Birmingham nė Angli. Ndoshta, nga mė tė cuditshme, qė brenda kishte edhe protestėn. Cifti, Kelly e Lee kanė bėrė njė dasmė tė vecantė, sepse janė celebruar pa rroba.
Kalendari i fotove tė dasmės sė tyre do tė qarkullojė nėpėr botė, pėrmes web-eve tė ndryshme si njė nga mė bizarrėt. Pas kėsaj, ka edhe njė shpjegim, ndonėse si vetė ceremonia, krejt tė cuditshėm.
Ata nuk kanė pasur para pėr dasmėn dhe shpenzimet pėr tė i mori pėrsipėr njė radio lokale, pjesė e konkursit tė tė cilės ata u bėnė para ceremonisė....

by universy - Comments: 0 - Views: 365
20110319
Ish i dashuri i saj kishte postuar disa nga foto nė Facebook-un e tij, ku ajo ishte e zhveshur.
Pra Ema Jones, 24, njė mėsues nė njė shkollė nė Abu Dabi, si fillim i ka thėnė gjithēka nėnės , dhe i tha qe kishte frik se autoritetet nė Emiratet e Bashkuara Arabe mund te zbulonin fotot dhe mund ta fusnin ne burg.Pastaj u vetevra duke pir ilac enesh. Kshu trregon gazeta kryesore britanike. Nė fakt, ėshtė e paqartė nėse fotografit e Ema-s jan publikuar ne facebook dhe ishi i saj, Jamie Brayley, mohoi mė vonė."Ai mori fotot nga pc i Ema-s dhe i futi ne usb - tha nėna e vajzės - dhe me pas i publikoj...

by simpatikja - Comments: 0 - Views: 421
20110319
Ka ndodhur nė disa bankomate nė Australi pas njė dėshtimi teknik tė kompjuterit qendror.Bankomatet nė Sydney tė Commonwealth Bank janė “ēmendur” dhe kanė filluar tė shpėrndajnė para nė sasi tė mėdha pėr klientėt qė shkonin tė tėrhiqnin ato.

Lajmi ėshtė pėrhapur me shpejtėsi dhe te bankomatet e kėsaj banke ka shkuar radha dhjetėra metra e gjatė.

Problemi ka prekur rreth 40 bankomate nė tė gjithė qytetin.
“Makineritė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 383
20110204
Njė deputet italian duket se pėlqen tė frekuentojė festat e mikut tė tij Silvio Berluskoni dhe jo aktivitetet politike.


Simeone Cagno Abbrescia i moshės 66 vjeēare ėshtė kapur nga mediat teksa nė sallėn e mbledhje po shikonte femra lakuriq e prostituta nė IPad-in e tij nė njė kohė kur po shqyrtohej mocioni i mosbesimit pėr ministrin e kulturės. Abbrescia ėshtė njė aleat i afėrt me...

by universy - Comments: 0 - Views: 344
20110130
Kini kujdes! Shikojeni kėtė ndryshim dhe veproni nė bazė tė tij, pėrndryshe.
Duke nėnvizuar njė ndryshim tė ri nė kushtet e pėrdorimit tė Facebook-ut, specialistė tė sigurisė bėnė tė ditur se tek faqet e hapura nuk duhen shkruar as adresa dhe as informacioni rreth numrit tė telefonit.

Nė bazė tė njė mesazhi tė publikuar njė ditė mė parė nė blogun e...

by universy - Comments: 0 - Views: 418
20110124
Faqja nė Facebook e presidentit francez, Nicolas Sarkozy, ėshtė sulmuar pėr disa orė nga “piratėt” tė dielėn pasdite.“Piratėt” shkruan nė faqe se presidenti francez nuk do tė merrte pjesė nė zgjedhjet presidenciale nė Francė nė vitin 2012 “duke marrė parasysh rrethanat e jashtėzakonshme nė tė cilat gjendet Franca”.

“Profili im nė FB ėshtė sulmuar...

by universy - Comments: 0 - Views: 322
20110121

Shqiptarja nga Berati po ēmend shtėpinė e Grande Fratellos nė Itali. Bukuroshe, inteligjente dhe shumė e vendosur, Erinela Bitri e cila ka hyrė mė 10 janar nė kėtė reality shou, ka tėrhequr vėmendjen e tė gjithė shikuesve si dhe banorėve tė shtėpisė sė veēantė tė cilėt ndjehen edhe shumė tė xhelozuar, sidomos femrat.

Kjo ka sjellė qė ajo tė jetė pre e sulmeve tė herė pas hershme drejtuar asaj. Guendalina Tavassi, 24 vjeēarja nga Roma, konkurrente nė spektaklin e sivjetshėm nė Itali, ka lėshuar fyerje raciste ndaj shqiptarėve, nisur nga pozicioni i Erinelės nė shtėpi.

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 330
20110121
Pak javė pas largimit tė moderatorit dhe aktorit tė talentuar tė humorit Agron Llakaj, tani edhe njė tjetėr protagonist i shout tė famshėm ėshtė pranė njė nisme tė re personale.
Sipas zėrave konfidenciale edhe Amarda Toska, ose siē e njohim mė mirė Ami, po mendon tė largohet pėr nė njė televizion tjetėr, i cili sipas tė gjitha gjasave do tė jetė Vizion Plus.

Nė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 366
20110120
Nuk ėshtė e vėrtetė qė 20 dhe 30-vjeēaret janė mė seksi se femrat mbi 40 vjeē. Mė tė rejat nė moshė? Tė papjekura dhe shumė tė rrėmbyera, thjesht i trembin meshkujt.Por cilat janė veēoritė dhe karakteristikat e femrave me moshė mbi 40 vjeē? Pse ato preferohen nga meshkujt e pothuajse tė gjitha moshave? Sepse ato janė sensuale dhe eksperte. Femrat qė arrijnė tė bėjnė pėr vete njė mashkull janė ato mbi 40 vjeē, sensuale, tė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 407
20110120
Fakt i njohur botėrisht ėshtė qė femrat kanė dėshirė tė flasin shumė. Nė tė vėrtetė, hulumtuesit kanė zbuluar qė femra gjatė ditės pėrdor 20 mijė fjalė, kundrejt shtatė mijė sa pėrdorin meshkujt.
A mendoni qė me tė vėrtetė i njihni femrat dhe nuk u besoni miteve tė njohura pėrgjithėsisht? A besoni qė femrat i dėshirojnė meshkujt macho, rrėfimet poetike pėr ndjenjat tuaja apo qė i urrejnė mikeshat...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 365
20110120
Njė 18-vjeēar me aftėsi tė kufizuara jetonte prej tre vitesh i lidhur nė mur nė qytetin Ermelo nė Holandė.
Pasi ėshtė regjistruar, ngjarja ėshtė shfaqur tė martave nė dy televizione holandeze nė programin EO duke shokuar mbarė Holandėn.

Nė mėnyrė qė tė mos shkaktonte dėme nė zonė dhe vetes sė tij, Petra van İngen mori zinxhirė dhe e lidhi tė birin. Gjatė tre viteve tė fundit 18-vjeēari nuk ka dalė asnjėherė jashtė shtėpisė.

“Nuk mund tė jetohet kėshtu, -thotė e ėma e tė riut duke theksuar se sa herė e shikonte tė birin nė atė gjendje derdhte lot-.Tashmė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 328
20110114
Ju pėlqen shumė qepa por keni frikė mos ju djeg sytė? Ja sekreti i mosdjegies sė syve gjatė prerjes apo pastrimit tė qepės.Sipas njė lajmi nė adresėn “Ehow”, nuk ėshtė mė e nevojshme tė mbyllni dyert apo tė fshiheni pas dere kur grihet qepė. Gjatė prerjes qepa lėshon nė ajėr njė lloj avulli kimik qė shndėrrohet nė acid sulfurik dhe mė pas dėmton sytė tuaj duke shkaktuar lotimin e tyre. Por, ju mund tė parandaloni qarjen nėse ndryshoni teknikat e prerjes dhe pėrgatitjes...

by universy - Comments: 0 - Views: 364
20110114
Njėra mė e bukur se tjetra… Klipe dhe kėngėtejet tė suksesshme… Kompeticione tė rėndėsishme, zėnka tė bujshme… Kjo ėshtė me pak fjalė gjithēka ka ndodhur gjatė 2010 pėr vajzat e dashura tė ekranit. Po ēfarė presin ato nga 2011? Cilat dėshirat e tyre? Jeni kurioz t’i zbuloni? Udhėtojmė bashkė nė ėndrrat e kėngėtareve seksi…

Genta Ismajli: 2011 mė gjeti singėll
Mbrėmjen e vitit tė ri e ka kaluar me kolegėt dhe fansat e saj nė Kėrēovė tė Maqedonisė, nė njė natė tejet speciale. E ndėrsa i kėrkojmė tė na bėjė njė bilanc tė asaj ēka arritir nė 2010, Genta nė pėrgjigjet: “Ka qenė njė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 406
20110114
Diellza Kolgeci ka pranuar njė ofertė nga Top Channel pėr tė qenė prezantuese e emisionit “E diel” qė transmetohet ēdo javė nė kėtė kanal televiziv.
Diellza bashkė me dy prezantueset e kėtij emisioni, do tė jetė nė krah tė Adi Krasta i cili e drejton kėtė spektakėl. Ndėr arsyet qė e shtyri Kolgecin ta pranojė kėtė ofertė, siē njoftojnė burime tė afėrta me Missin, ėshtė se Armend Rexhepagiqi ėshtė autor i spektaklit.

Por njė kusht qė Diellza e ka vėnė para organizatorėve tė emisionit “E diell”, ėshtė qė ajo tė flasė gjuhėn qė e flet nė Kosovė nė mėnyrė qė ta ketė mė tė lehtė komunikimin...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 342
20110114
Tė gjitha kėto femra kanė pasur njė status tė caktuar social, por tė gjitha janė bėrė mė tė famshme pas vdekjes, e pėr shkak tė ekzekutimit tė tyre. Ato janė ekzekutuar nė mėnyrėn mė tė egėr mizore. “Tirana Observer” boton sot historitė e dhjetė grave qė u ekzekutuan me prerje koke, djegie e pushkatim. Duket se gratė e Henrit VIII kanė qenė mė fatkeqe. Jo vetėm qė u ėshtė dashur tė durojnė tekat e mbretit gjithė huqe, por u ėshtė dashur tė pėrballen dhe me ekzekutimin e tyre, zakonisht tė akuzuara pėr tradhti.Bashkėshortja e dytė e Henrit, edhe pse mendohet se ka qenė e pafajshme ėshtė dėnuar me...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 377
20110111
Njė shtetas shqiptar u dėnua me 1 vit e tetė muaj burg nė Cremona tė Italisė me akuzėn e dhunės seksuale, pasi kishte puthur njė bariste nė kėtė qytet.
Sipas medias italiane, shtetasi shqiptar 34 vjeē, Angjelin M, duhet qė veē dėnimit me burg tė paguajė edhe njė dėmshpėrblim prej 2500 euro pėr shtetasen qė ka puthur nė bar.
Ngjarja pėr tė cilėn u akuzua shqiptari ka ndodhur mė 3 gusht 2007. Atė ditė, sipas akzzės, shqiptari ka hyrė nė njė bar nė gjendje tė dehur dhe pasi kishe porositur njė pije, ka puthur kamarieren qė i shėrbeu.
pretendohet se puthja ėshtė kryer pa dėshirėn e...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 376
20110111
Facebook ėshtė njė nga kompanitė teknologjike mė nė modė nė botė dhe vlerėsimi mė i fundit pėr tė ėshtė 50 miliardė dollarė.

Ndėrsa hyjmė nė dekadėn e dytė tė shekullit tė 21, rrjetet sociale nė internet janė bėrė tashmė pjesė e jetės.

Facebook ashtu si dhe Twitter dhe Linked In janė ndoshta rrjetet mė tė pėrhapura nė perėndim, por ēdo vend ka tė preferuanin e vet. Por a na kanė ndryshuar kėto rrjete jetėn tonė? Apo a janė kėto vetėm njė mjet tjetėr pėr tė na ndihmuar ne qė tė rrimė nė kontakt me jetėn moderne?

Facebook lindi si njė projekt nė njė konvikt nė Harvard...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 361
20110111
Efraim Diveroli dhe historia e tij me municionet shqiptare do tė bėhet film! Dhe jo njė film dosido por njė film nga Paramount Pictures. Nė kontratė hasen firma tė njohura tė kinemasė amerikane si Will Smith, James Lassiter’s Overbrook Entertainment dhe Brett Ratner’s Rat Entertainment, shkruan ''Sh2''.Lajmi eshte publikuar nė disa web faqe online tė kinematografisė, ndėrkohė qė ology.com konfirmon se marrėveshja e Paramount Pictures...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 312
20110110
Afra Sandifar nga Bradentoni (Florida) u bė heroinė lokale. Pasi pa nė lajme videon e bashkėshortit tė saj sesi po plaēkiste njė bankė, lajmėroi nė polici.

Bashkėshorti i saj Troy Sandifar (45 vjeē), e kreu plaēkitjen tė martėn nė mėngjes. Kamerat e sigurimit e kishin kapur nė vepėr pa maskė, me njė mjekėr tė ērregulluar dhe flokė gėrshet.

Edhe pse plaēkitja ishte amatore, megjithatė ai me njė thes para arriti tė ikte para qenve dhe forcave speciale tė policisė, ndėrsa policisė si “vizitė” i la fytyrėn e vet nė kamera.

Sandifar disa ditė jetoi me bindjen se ua...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 308
20110107
Shfaqja mė e shtrenjtė nė historinė e Broadway-it nė Nju Jork, Spiderman, Turn Off The Dark, ėshtė shėnuar nga njė valė publiciteti negativ dhe problemesh qė disa njerėz tė botės sė artit, thonė mund tė rezultojnė tė pakapėrcyeshme. Probleme teknike, aktorė tė lėnduar, shtyrje dhe anulime i kanė bėrė bajate shfaqjet, tė cilat pėrmbajnė akrobacira dhe muzikė nga dy muzikantėt mė tė njohur tė botės Bono dhe The Edge, tė grupit U2.

Produksioni po zhvillon provat gjenerale, por nė salla tė mbushura plot me spektatorė. Problemet nuk sosin. Me njė kosto prej 65 milion dollarėsh, SPiderman,...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 307
20110107
Aktorja Nicole Kidman konsideron se nuk vishet aspak sipas modės dhe thotė se nuk i pėrcjell trendėt e modės. Ajo kryesisht zgjedh rroba tė rehatshme.

Edhe pse ėshtė quajtur si aktorja me stilin mė tė mirė, Kidman ka deklaruar pėr revistėn “Harper’s Bazaar” se nuk i konsideron tė sakta kėto pohime.

Aktora hollivudiane dhe ish-gruaja e Tom Cruiset ka pranuar mė parė se moda i intereson shumė pak me kalimin e viteve, dhe se pėr kėtė kanė kontribuar edhe fėmijėt e saj.

Megjithatė, Nicole beson se gjithmonė duhet kujdesur pėr pamjen, pavarėsisht fėmijėve dhe detyrimeve...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 325
20110106
No new posts   

Horoskopi

 
Dashi,


Ju sot duhet tė bėheni pjese e njėfarė lloji grupi, edhe nėse e shikoni veten si njė ujk tė vetmuar. Energjia juaj personale ka nevojė pėr tė tjerėt, nė mėnyrė qė tė aktivizohet plotėsisht, kėshtu qė provojeni dhe shikoni se ēfarė do tė ndodhė.

Demi

Njė shok i ngushtė ose njė koleg i mirė duket se ėshtė duke u pėrpjekur qė t’ju kuptojė, por ata nė tė vėrtetė janė thjesht duke qėndruar larg turmės. Pasi ju shikoni se kjo nuk ėshtė rreth jush, do tė jetė shumė mė e tolerueshme!

Binjakėt

Ndryshime tė mėdha kanė shpėrthyer, dhe...

by universy - Comments: 0 - Views: 325
20110104
Rrjeti social i internetit, Facebook, vazhdon tė na impresionojė me shifrat e pabesueshme. Kėtė herė radhėn e kanė fotot.
Sot nė Twitter ėshtė njoftuar se gjatė vikendit tė Vitit tė Ri nė Facebook janė ngarkuar 750 milionė foto!

Nėse e marrim parasysh faktin se numri jozyrtar i pėrdoruesve aktualė tė Facebookut ėshtė rreth 500 milionė,...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 322
20110102
Kush e ka thėnė se qė tė jesh njė “gjeni” kompjuteri duhet patjetėr qė tė jesh mashkull? Njė nga zonjat qė drejtojnė sot “Google” ėshtė njė shembull mbi njė realitet gjinor qė po ndryshon edhe nė industrinė e teknologjisė sė lartė. Ajo ėshtė shembulli i “ēiftėzimit” tė suksesshėm mes teknologjisė dhe feminilitetit
Pėrse ka ende pak femra qė punojnė dhe drejtojnė nė industrinė e teknologjisė sė lartė?
Epo, ėshtė njė realitet qė unė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 358
20110102
Femrat janė pak mė tė zgjuara se meshkujt, zbuloi gjatė mesditės sė sotme e pėrdishmja ruse “Pravda”, duke iu referuar njė studimi tė njė grupi kėrkuesish.Testi pėrfshiu mė shumė se 15 milion pyetje, gjatė lojės sė famshme tė internetit “Trivial Pursuit”. Tė gjendur nė befasi, 10 mijė femra mė shumė se meshkuj iu pėrgjigjėn saktėsisht pyetjeve qė kėrkonin vetėm pak logjikė dhe arsyetim.
Nė secilėn prej pyetjeve tė dhėna, tė anketuarit kishin disa...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 304
20110102
Parashikuesi i famshėm mesjetar, Nostradamus, rikthehet nė qendėr tė vėmendjes me parashikimin se nė vitin 2011, shkencėtarėt do tė arrijnė tė gjejnė ilaēin e pėrjetėsisė.


”Bota do tė shndėrrohet e gjitha si ngjyra e qiellit. Nuk do tė ketė mė tė vdekshėm. E fshehta do tė kthehet nė tė vėrtetė, ndėrsa profetėt do tė na shpėtojnė ne prej rrezikut”, shkroi vizionari i madh pėr vitin qė do tė vijė pas disa ditėsh.


Do tė ishte me tė vėrtetė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 301
20110102
Njė konkurs qė sulmuesi i Manchester United e organizon ēdo vit me televizionin “SKY”. Shpresim Vulaj, qė aktivizohet nė ligėn gjysmėprofesioniste nė Angli, arriti deri nė finale tė kėtij konkursi, duke u renditur pėrfundimisht i treti. I riu Vulaj, 19 vjeē, i veshur me njė bluzė tė kuqe dhe shqiponjė tė zezė, ėshtė duartrokitur nga tė pranishmit (mes tyre shumė shqiptarė) nė finalen e zhvilluar nė Manchester.


Miliona britanikė e ndoqėn pėrmes SKY-t....

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 301
20110102
Avokatėt e Dr. Conrad Murray pritet qė tė mbrohen nėn pohimet se Michael Jackson e ka vrarė veten, nė njė seancė dėgjimore e cila do tė mbahet javėn e ardhshme nė rastin e akuzimit tė mjekut i cili thuhet se e ka vrarė mbretin e Pop muzikės.

Jackson bėri vetvrasje?

Mjeku Murray i cili akuzohet se i ka dhėnė mbidozė tė Propofolit Michael Jacksonit, pritet qė me anė tė avokatėve tė tij ta akuzojė vetė mbretin e Pop muzikės se e ka vrarė veten.

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 332
20110101
Tiranė – Kartėmonedha 1 mijė lekėshe do tė tėrhiqet nga qarkullimi. Vendimi u mor nga Banka e Shqipėrisė, e cila vendos qė tė largojė nga tregu kėtė kartėmonedhė, emetim i viteve 1992, 1994, 1995, 1996 (imazhi i Skėnderbeut).Kartėmonedha 1000 lekė me pėrmasat 178 mm x 78 mm ngjyrė e gjelbėr do tė ketė kurs ligjor deri nė datėn 31 mars 2011 dhe prej datės 1 prill 2011 nuk mund tė pėrdoret mė si mjet pagese.

Kartėmonedha 1000 Lekė, emision i vitit...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 324
20110101
Nuk mund tė qėndrojnė nė njė vend Brad Pitt dhe Angelina Jolie.Cifti i famshėm vendosi qė kėtė vit tė kalonte ndryshe Krishtlindjet: udhėtuan pėr nė Namibi, vendlindjen e vjzės sė tyre 4-vjeēare, sė bashku me fėmijėt e tjerė.

Burime pranė ēiftit u shprehėn: “Ata janė tė lumtur me kėtė eksperiencė....

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 328
20101219
Me pirjen e duhanit duhet tė kemi parasysh varėsinė qė krijon trupi nga nikotina. Pėr tė lėnė duhanin, tre elementė janė tė domosdoshėm. E para ėshtė motivimi i lėnies, d.m.th. ėshtė njė vendim personal i duhanpirėsit dhe besimi qė ai ka pėr ta bėrė njė gjė tė tillė. Duhet tė jeni tė bindur pėr lėnien e tij pėr tė paktėn 6 muaj. Nėse nuk jeni ende tamam tė bindur nė lėnien e duhanit, atėherė pėrpiquni qė ta bėni gradualisht, duke pirė gjithnjė e mė pak. Nė tė njėjtėn kohė ėshtė mirė qė tė forconi idenė se pėrse duhet ta lini, duke folur shpesh me tė tjerėt qė tė bindni veten.

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 1043
20101219
Nxėnėsit finlandezė kanė dalė edhe njėherė mė tė fortėt nė mėsime nė krahasim me pjesėn tjetėr europiane dhe madje mė tė mirėt edhe krahasueshmėrisht me njė pjesė tė madhe tė vendeve tė botės.


Finlanda renditet e dyta nė njė listė ndėrkombėtare nga njė sondazh i bėrė nė vitin 2009, i cili kryhet njė herė nė tre vjet nė 39 vendet anėtare tė OSBE-sė. Ndėrsa nė njė listė edhe mė tė zgjeruar, Finlanda renditet e treta nė botė pėr nga cilėsia e mėsimdhėnies,...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 370
20101218
Viti 2012 qė parashikon fundin e botės e teori tė tjera tė kėtij lloji janė shumė nė modė kohėt e fundit. Sipas kalendarit tė Majave bota siē e njohim ne do marrė fund rreth 21 dhjetorit 2012. E nėse kjo s’ndodh kemi rezerva pa fund tė kėsisoj teorish qė gjithsesi na e kanė taksur fundin nė njė mėnyrė a tjetėr.


Por, ka disa arsye qė mund te na...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 483
20101218
Krimi Kibernetik, zyrė tė veēantė pėr luftimin e tij edhe nė Shqipėri


Duke parė rrezikun qė po shtohet dita-ditės e mė shumė nga armiqtė e elektronikės, jo vetėm nga viruset por edhe nga hakersat, tė cilėt rrezikojnė jo vetėm pavarėsinė e jetės personale. Ata janė tė aftė tė kopjojnė dhe zbulojnė fjalėkalimet e email-eve e adresave tė tjera dhe mund tė manipulojnė informacionin qė u kalon tė tjerėve,...

by Old Legend - Comments: 1 - Views: 333
20101218
Bredhi i Vitit tė Ri ėshtė vendosur nė hollin e hotelit luksoz Emirates Palace nė Abu Dabi, nė tė cilin, njė qėndrim njėjavor, me makinė dhe shofer, kushton rreth 11 milion dollarė.
Bredhi ka 181 zbukurime prej argjendi, tė zbukuruar me diamante, margaritarė, smeralde, safirė dhe gurė tė tjerė tė ēmuar.

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 331
20101218
Pėrse i shtyjmė shpesh detyrat e sotme pėr nesėr, pėr pasnesėr… Ēfarė na bėn qė tė anulojmė njė impenjim, duke ditur se gjėrat pas kėsaj do tė shkojnė mė keq? Cili ėshtė objektivi ynė i vėrtetė? Po sikur tė kemi tė drejtė nė kėto shtyrje? Ja disa nga misteret e “zvarritjeve”Njerėzit tentojnė, nė shumicėn e rasteve qė t’i shtyjnė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 358
20101218
60 vjet mė parė “lindi” kutia magjike, pėr tė ēliruar spektatorėt nga spotet publicitare. Tani, nė shtėpitė hi-tech, duhet nga njė pėr ēdo objekt: nga frigoriferi te kondicioneri


Komandantit Eugene F. McDonald Jr. nuk i pėlqente publiciteti nė televizor. Pėrkundrazi, e urrente, dhe ishte i bindur se e urrenin edhe ata qindra mijėra amerikanė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 340
20101218
Nė kohėt e vjetra, nuk kishte as barna dhe as pajisje pėr tė diagnostikuar sėmundjet, kėshtu qė mjekėt, pėr tė zbuluar se nga ēfarė vuante pacienti, bazoheshin vetėm nė simptomat e jashtme.Nė ditėt e sotme, pajisjet e sofistikuara kanė lehtėsuar punėn pėr tė gjithė, por mjekėt e aftė shpesh nuk kanė nevojė pėr rezultatet pėr tė kuptuar ēfarė i bėn njerėzit tė ndihen keq.

A ėshtė e mundur qė tė kuptojmė pa shkuar tek mjeku se nga ēfarė vuajmė? Mjekėt amerikanė...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 324
20101218
Lillian Lowe 103 vjeēarja, nga Pembrokeshire nė Agli, ka vetėm dhjetėra miq, kryesisht familjare, tė regjistruar nė listėn e saj.Por, pasi qė u quajt pėrdoruesja mė e vjetėr e Facebook, ajo ka pasur 999 kėrkesa miqėsie nga e gjithė bota.

Ajo tha: "Ata kanė qenė shumė tė mirė dhe mė kanė dėrguar mesazhe, por unė nuk mund ti pėrgjigjem tė gjithė atyre."

Zonja Lowe mendohet tė jetė personi mė i moshuari nė mesin e 500 milion pėrdoruesve...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 334

Topics [48]

  Back to top

Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Moderators : None

Users browsing this forum: None

Permissions in this forum:
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum

  • New posts New posts
  • New posts [ Popular ] New posts [ Popular ]
  • New posts [ Locked ] New posts [ Locked ]
  • No new posts No new posts
  • No new posts [ Popular ] No new posts [ Popular ]
  • No new posts [ Locked ] No new posts [ Locked ]
  • Announcement Announcement
  • Sticky Sticky
  • Global announcement Global announcement