Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Mos e shkruani adresen dhe numrin e telefonit nė Facebook!

Mos e shkruani adresen dhe numrin e telefonit nė Facebook!

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kini kujdes! Shikojeni kėtė ndryshim dhe veproni nė bazė tė tij, pėrndryshe.
Duke nėnvizuar njė ndryshim tė ri nė kushtet e pėrdorimit tė Facebook-ut, specialistė tė sigurisė bėnė tė ditur se tek faqet e hapura nuk duhen shkruar as adresa dhe as informacioni rreth numrit tė telefonit.

Nė bazė tė njė mesazhi tė publikuar njė ditė mė parė nė blogun e Facebook-ut, bėhet e ditur se tek informacioni i aplikimeve i kėrkuar gjatė abonimit tė njė personi janė pėrfshirė dhe informacionet rreth adresės dhe numrit tė telefonit. Thėnė ndryshe ndėrkohė qė ti lejon menaxhuesin e Facebook-ut tė pėrdorė njė aplikim, nė tė njėjtėn kohė keni dhėnė dhe informacione rreth adresės pa e ditur se nga kush dhe si do tė pėrdoren.


Specialistėt e sigurisė, tė cilėt qė nė fillim kanė kritikuar mos vlerėsimin e fshehtėsisė sė pėrdoruesit nga ana e Facebook-ut, paralajmėruan shfaqjen e krimeve serioze tė vjedhjeve nga hapja e firmave tė treta me qėllim tregtimin e informacioneve tė adresave dhe telefonave.

Sipas njė lajmi tė gazetės angleze “The Independent” edhe nėse pėrdoret njė proces i hapur dhe i ndarė lejimi pėr informacionin rreth adresės dhe numrit tė telefonit gjatė abonimit, kjo procedure pėrbėn njė faktor rrezikues pėr sa i pėrket mos dhėnies sė asnjė lloj sigurie pėr mėnyrėn se si do tė pėrdoret ky informacion.

Graham Cluley, njė nga pėrfaqėsuesit teknologjikė tė firmės informative “Sophos”, kėshilloi heqjen e informacioneve tė tilla nga faqja pėrderisa Facebook-u nuk jep asnjė lloj garancie pėr sa i pėrket mėnyrės se si dhe nga kush do tė pėrdoren.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum