Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Sulme kompjuterike nga Facebook

Sulme kompjuterike nga Facebook

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Sulme kompjuterike nga Facebook on Wed May 12, 2010 3:42 pm

Sipas pohimeve tė ekspertėve tė sigurisė tė kompanisė AVG, mashtruesit kompjuterik dhe krijuesit e programeve dashakeqe kanė arritur tė gjejnė njė mėnyrė automatike tė krijimit tė llogarive nė rrjetin e njohur online pėr shoqėrim- Facebook.

Kjo nėnkupton se ata kanė arritur tė anashkalojnė mbrojtjen Captcha tė Facebookut, tek e cila kėrkohet nga shfrytėzuesi tė shkruaj shkronjat tė cilat shihen nė fotografi, pėr t’u siguruar se bėhet fjalė pėr njė person, e jo urdhėr kompjuterik.

Nė AVG pohojnė se kanė gjetur njė varg profilesh identike nė Facebook tė cilat pėrmbajnė fotografinė e gruas sė njėjtė. Me klikim nė fotografi apo nė ēfarėdo lloj objekti brenda profilit hapet njė porosi tipike e rrejshme pėr virusin e supozuar nė kompjuterin e shfrytėzuesit i cili mund tė “shėrohet” me softuerin pėrkatės.

Nė Facebook, kėto profile i fshijnė nė momenti qė i zbulojnė, mirėpo problemi ėshtė tė gjinden, e ēdo ditė po bėhen edhe mė shumė.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum