Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Ujku e dhia, miqė tė ngushtė

Ujku e dhia, miqė tė ngushtė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Ujku e dhia, miqė tė ngushtė on Wed Jun 23, 2010 2:54 pmMiqėsia ndėrmjet ujkut e dhisė vėrtetė ėshtė e mundur, ndėrsa kėtė e dėshmon edhe tregimi nga Kina.Banorėt e fshatit Nanyuanzi para tri vitesh e gjetėn njė kėlysh tė ujkut dhe vendosėn ta ndihmojnė.
Ujkun e vogėl fshatarėt e gjetėn gjatė gjuetisė. Ma dhuruan kėlyshin dhe unė e ushqeja me qumėsht dhie”, rrėfen Chen Ming pėr gazetėn kineze “People’s Daily”.

Chen e mbajti ujkun nė oborrin e shtėpisė sė tij, e ushqente ēdo ditė me qumėsht dhie dhe tash, tri vjet mė pas, ujku vėrtetė ėshtė zbutur.Dhia dhe armiku i saj i pėrbetuar janė bėrė shokė tė ngushtė.
Ata hanė dhe flenė bashkė. Kushdo qė vjen nė shtėpinė time befasohet nga kjo pamje”, tha Chen.Ai megjithatė thotė se sė shpejti do ta lėshoj ujkun tė lirė tė jetojė nė mal pėr tė pasur mundėsi ta vazhdojė jetėn si njė kafshė e egėr.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum