Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Luajtėn futboll 34 orė!

Luajtėn futboll 34 orė!

Go down  Message [Page 1 of 1]

Pėr tė thyer rekordin e Guinness-it, nė SHBA ishin mbledhur 22 entuziast dhe pėr 34 orė kanė luajtur futboll.
Njėzet meshkuj dhe dy femra deri tek rekordi i ri i Guinnessit kanė ardhur pasi qė futboll kishin luajtur plotė 30 orė, por dashuria ndaj topit ishte mė e madhe dhe kėta lujatėn plus katėr orė.
Nė qytezėn Tarrytoėn nė afėrsi tė Neė York-ut, ėshtė thyer rekordi i luajtjes sė futbollit pa ndalur nė palestėr, bėn tė ditur gazeta lokale „The Journal Neės". Ndeshja e futbollit ishte zhvilluar sipas rregullave tė rekordit tė Guinness-it, qė donė tė thotė se nuk kanė guxuar tė paraqiten mė shumė se 24 lojtarė. Prej kėtyre lojtarėve tė paraqitur nga ēdo njėri ekip ėshtė dashur nga pesė futbollistė tė jenė nė fushė. Futbollistėt nuk kanė ndėrruar anėt, ndėrsa pushimi 5 minutėsh ėshtė aplikuar nė ēdo 60 minuta. Gjithashtu futbollistėt nuk kanė guxuar tė braktisin palestrėn dhe tė kthehen, ndėrsa sponsorėt lokal janė pėrkujdesur pėr pije dhe ushqim.
Ndeshja e cila ka zgjatur 34 orė sipas gazetės lokale „The Journal News" ėshtė zhvilluar tė premten, ndėrsa rekordi ėshtė thyer pėr katėr orė. Dhe tani bėhet fjalė pėr rekord tė ri botėror pėr zhvillim tė ndeshje futbolli nė ambiente tė mbyllura. Kontrolluesit nga libra e Guinness-it, tani edhe zyrtarisht duhet tė vėrtetojnė kėtė dhe kjo do tė zgjasė deri mė gjashtė javė. Ndryshe pėrballja ishte mbyllur me 623:450 pėr tė bardhėt. Humbėsit nė kėtė pėrballje tė cilėt kanė luajtur me fanella tė zeza janė arsyetuar me atė se gjatė maratonės kishin humbur dy futbollist.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum