Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Cereku i njerezve mendojne se gruaja e ka vendin ne shtepi

Cereku i njerezve mendojne se gruaja e ka vendin ne shtepi

Go down  Message [Page 1 of 1]


Ēdo i katėrti person nė botė, prej tė cilėve shumica i takojnė popullatės sė re, besojnė se gruaja e ka vendin nė shtėpi, tregoi njė studim i kryer nga Reuters dhe kompania Ipsos pėr kėrkime tė tregut me seli nė Paris, tė publikuar sot pėr Ditėn e Grave.Megjithėse gratė pėrbėjnė rreth gjysmėn e fuqisė punėtore nė botė, udhėheqin shtete dhe menaxhojnė kompanitė, ¼ e popullsisė botėrore mendojnė se gruaja nuk duhet tė punojė.Kėtė qėndrim e kanė mė sė shumti qytetarėt e Indisė (54 %), Turqisė (52), Japonisė (48 %), Kinės, Rusisė dhe Hungarisė (nga 34 %) dhe Koresė sė Jugut (33 %). Ndoshta rezultati i papritur i studimit, nė tė cilin kanė marrė pjesė rreth 24 000 persona nga 23 shtete, ėshtė se mendimi qė gratė duhet tė qėndrojnė nė shtėpi ėshtė mė i pėrhapur tek tė rinjtė, tė moshės prej 18 deri 34 vjet.Midis tė anketuarve qė kishin tė njėjtin qėndrim pėr kėtė ēėshtje nuk ekziston dallim i madh midis gjinive, tregoi studimi i kryer nga nėntori deri nė janar. 


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum