Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Arrestohet pasi publikon kanabisin nė YouTube

Arrestohet pasi publikon kanabisin nė YouTube

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Arrestohet pasi publikon kanabisin nė YouTube on Sun Oct 17, 2010 12:03 pm

Njė kultivues i kanabisit e ka sjellė vetėn nė pozitė tė lakmueshme pėr tu arrestuar pasi qė ka publikuar video materialet e kanabisit tė tij nė shėrbimin online - YouTube.
Policėt e kanė parė videon nė faqen e internetit e cila dokumentonte fazėn e rritjes sė kanabisit nė shtėpinė e tij nė Bridgwater, tė Anglisė.

Mashkulli 25-vjeēar e ka bėrė edhe mė tė lehtė arrestimin pasi qė ka publikuar video materialet me emrin e tij tė vėrtetė, raporton gazeta britanike Metro.

Policia ka bastisur shtėpinė dhe ka konfiskuar njė sasi tė kanabisit si dhe pajisje pėr ujitje.

“Ai ka qenė duke incizuar rritjen e bimėve pėr disa muaj dhe i ka publikuar ato nė faqe pėr ta dokumentuar - duke na dhėnė ne dėshmi bukur tė mjaftueshme”, ka thėnė komandanti i policisė lokale, Adrian Peck.

"Kultivimi i kanabisit ėshtė i paligjshėm. Nėse shkelni ligjin dhe jeni aq budalla sa tė publikoni aktivitetet tuaja kriminale nė internet, e bėni punėn e policėve shumė tė lehtė pėr t’iu kapur", ka shtuar Peck.

Policia ka thėnė se kanabisi i kultivuar ka mundur tė shitet nė rrugė me vlerė prej rreth 500 eurosh. Si kanabisi ashtu edhe pajisjet do tė shkatėrrohen.

Mashkulli ka pranuar padinė pėr kultivim tė kanabisit, sipas ligjit tė ri britanik njė drogė e klasės B, dhe ka marrė njė vėrejtje zyrtare nga policia.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum