Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Guide per te refuzuar miqesine ne Facebook

Guide per te refuzuar miqesine ne Facebook

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin

Reuters me ndihmen e dy specialisteve te rrjeteve sociale propozon nje manual duke patur parasysh te gjithe ate qe mendohen mire para se te pranojne nje miqesi ne Facebook, per ata qe i refuzojne direkt e per ata qe edhe pse nuk duan detyrohen te pranojne dike mes miqve duke ndare keshtu momente te vecanta te jetes se tyre me persona qe nuk kane shume lidhje.

Po cila eshte menyra me e mire per te mbajtur ose jo miqesite online dhe te vendosesh t'i eliminosh ato me edukate dhe pa fyer askend.

Joan Morris DiMicco dhe Barbara Pachter, ofrojne keshillat e tyre duke nisur nga disa konsiderata baze.

Se pari duhet kujtuar se Facebook ka si qellim thjeshtesine e marredhenieve. Cfare eshte ne fund te fundit nje miqesi, ne rast se nuk ndahen interesa, eksperienca dhe njohje te perbashketa?

Problemi lind kur nje person e ka veshtire qe te ndaje mendimin dhe eksperiencat e tij me nje kategori te caktuar njerezish.

Ndaj nese dikush kerkon miqesine tende ne Facebook dhe ti thjesht nuk deshiron qe te ndash fotot, statuset, opinionet dhe komentet e tua me te, atehere mund ta injorosh ose ta lesh pezull per disa kohe kete oferte. Me kalimin e javeve do te kuptosh nese ia vlen apo jo ta kesh mik kete person.

Me kete rast personi 'i refuzuar' mund te mendoje se kerkesa e tij thjesht ka shpetuar per mungese vemendjeje.

Problemet e verteta lindin ne ambientet e punes, ku me ose pa deshire sheh njerez qe nuk i do. Ndodh kur njeri prej tyre te ofron miqesine ne Facebook...do te beni mire qe te mos beni perjashtime ne kete rast. Ne zyre dhe ne ambiente pune nuk duhen ndare njerezit, pasi njeri prej tyre ne te ardhmen mund te jete pikerisht shefi yt.

Facebook dhe rrjetet e tjera sociale kane disa hapesira ku mund te krijosh nje qark te mbyllur e te ndash fotot dhe eksperiencat me nje grup te caktuar njerezish.

Ne keshille tjeter eshte te ftosh dike qe nuk te pelqen ta kesh ne Facebook ne rrjete te tjera sociale...ky person ndersa hutohet duke eksploruar rrjetin e ri, nuk do te mendoje gjate per refuzimin e pare ne Facebook.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum