Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Shprehni ndjenjat me lule..

Shprehni ndjenjat me lule..

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin
Jeni tė turpshėm dhe mendoni se me fjalė e keni tė vėshtirė tė shprehni ndjenjat tuaja? Mos u shqetėsoni! Ndonjėherė mjafton njė lule qė pėrcjell kuptimin e asaj qė ju doni tė thoni.
Pėr tė shprehur dashurinė e parė apo lindjen e njė miqėsie tė bukur mund tė zgjidhni njė tufė me margarita tė bardha, ose tė njohura ndryshe si margaritat e fushės, qė janė simbol i pafajėsisė; njė zambak tė bardhė uji qė pėrfaqėson pastėrtinė apo njė tufė me gonxhe trėndafili tė bardhė ose tė kuq qė tė tregojnė klas dhe ėmbėlsi.
Dashuria e zjarrtė dhe pasionale mund tė shprehet me trėndafila tė kuq me bisht tė gjatė ose me karafila tė kuq (edhe pse nė disa tradita popullore thuhet se karafilat kanė mbirė prej lotėve tė Shėn Mėrisė dhe janė njė simbol i shenjtė).
Xhelozia? Pėr ta shprehur kėtė ndjenjė duhen trėndafila tė verdhė, ndėrsa pėr tė treguar brishtėsinė e ndjenjave ėshtė perfekt lulja e pemės sė trėndafilit, me lulet qė celin dhe vyshken shpejt.
Pėrvjetor fejese apo martesė? Pėrvjetor nė punė? Mund tė pėrdorni lulet e vjollcės,nė nuancė nga e kuqja nė vjollcė, qė shprehin besimin absolut.
Autovlerėsimi dhe paaftėsia pėr tė dashur manifestohet me lulen e narcizit. Historia e kėsaj luleje lidhet me legjendėn e djalit me emrin Narciz, njė i ri i cuditshėm i cili ra nė ujin e liqenit ndėrsa admironte imazhin e tij tė pasqyruar dhe kėrkonte ta merrte.
Dėshirė pėr t’ia nisur nga e para? Lulja e duhur ėshtė agulicja. Mund t’ia dhurosh njė mikeshe qė po nis njė aventurė tė re me njė koleg ose qė po fillon njė punė tė re. Pėr tė ngushelluar njerėzit tuaj pėr dicka tė trishtė qė kanė kaluar mjafton njė tufė me lulėkuqe.
Je grindur me dikė dhe je nė dyshim pėr ndjenjat qė ju lidhin bashkė? Tento tė dhurosh karafila tė verdhė.
Dhe nė fund…nėse shefi ose shefja tė fton pėr njė darkė, kujtohu qė tė marrėsh njė tufė me tulipanė; kėto lule tė mrekullueshme janė me origjinė nga Turqia.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum