Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Njerėzit

Njerėzit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Njerėzit on Mon Nov 15, 2010 11:08 am

* Nė tė shumtėn e herėve jemi tė pakėnaqur me tė tjerėt, kur jemi tė pakėnaqur me veten. {Ampel}

* Ne jemi mėsuar t'i vlerėsojmė njerėzit sipas vetes dhe nė qoftė se ua falim atyre me lehtėsi tė metat tona, nga ana tjetėr, i gjykojmė ata ashpėr kur nuk i kanė meritat tona. {Balzak}

* Disa njerez era ua merr mendtė, po aq lehtė sa edhe kapelėn. {Halifaku}

* Ka njerėz tė cilėt nuk lajthisin kurrė sepse mendja e tyre nuk prodhon asnjėherė mendime tė arsyeshme. {Göthe}

* Ata qė nuk kėrkojne asgjė edhe vetė nuk japin asgjė. Gille}

* Disa njerėz japin premtime, pėr hir tė kėnaqsisė qė kanė kur nuk i mbajnė ato. {Hezlit}

* E meta mė e madhe e njerėzve ėshtė qė kanė shumė tė meta tė vogla. { Zhan Pol}

* Tė gjithė ne jemi nga natyra tė gatuar nė atė mėnyrė, qė kemi mė tepėr dėshirė tė qortojmė kur gabohet, se sa tė lavdėrojmė kur puna bėhet siē duhet. {Kastiljone}

* Tė gjithė ankohen pėr kujtesė tė pamjaftueshme, por asnjė deri mė sot nuk ėshtė ankuar pėr mungesė arsyetimi tė shėndoshė. {Laforushko}

* Dobėsitė e tė tjerėve i shikojmė me sytė reqebullit. Pėrkundrazi, dobėsitė tona, me ato tė urithit. {Lafonteni}

* Pėrvoja ime jetėsore mė ka bindur se njerėzit tė cilėt nuk kanė tė meta, kanė shumė mė pak vlera. {Linkoln}

* Njerėzit tė cilėt ankohen se s'kanė asnjėherė kohė, zakonisht nuk bėjnė asgjė. {Lichtenberg}

* Njerėzit tė cilėt u shėrbejnė jashtė masės tė tjerėve, dobėsojne forcėn krijuese vetjake. {Lichtenberg}

* Sikundėr nuk ka peshk pa hala, nuk ka edhe njeri pa tė meta. {Luther}

* Shumė njerėz marrin rrugėn e shtrembėr kundėr vullnetit tė tyre, vetėm e vetėm sepse rruga e drejtė pėr ta nuk egziston. {Tomad Man}

* Nuk ėshtė ndėrgjegja e njerėzve qė pėrcakton qenien e tyre, por e kundėrta, qenia e tyre shoqėrore pėrcakton ndėrgjegjen e tyre.

* Nė tė folur njerėzit janė tė gjithė njėlloj dhe vetėm veprat e tregojnė ndryshimin. {Molier}

* Arsyetojnė tė gjithė, por njerėz tė arsyeshem ka pak . { Mora}

* Ka njerėz, mospėrfillja dhe pėrbuzja e tė cilėve tė bėn mė tepėr nder se sa miqėsia dhe lėvdatat e tyre.

* Ne e vlerėsojmė pak atė qė e arrijmė me lehtėsi: vlera e ēdo gjėje pėrcaktohet nga masa e mundit tonė. {Pejn}

* Pėr fatkeqėsitė e tyre njerėzit janė tė prirur tė akuzojnė fatin, Perėndinė dhe ēdo gjė tjetėr, por vetėm jo vetveten. {Platoni}

* Shumica e njerėzve kėrkon shoqėri, jo pėr tė dėgjuar tė tjerėt, por pėr tė folur vetė.

* Nė shoqėri mund tė shkėlqejnė vetėm pak njerėz, por tė kėndshėm mund tė jenė shumė. {Suift}

* Qortimi qė tė bėn njeriu i keq ėshtė e barabartė me lėvdatėn. {Seneka,i riu}

* Pėr njerėzit e ndershėm premtimi ėshtė detyrim. {Turaji}

* Tė metat tona nuk i shohim , tė huajat i vemė re menjėherė. {Fedr}

* Njė pjesė njerėzish vepron pa menduar, kurse pjesa tjetėr mendon, por pa vepruar. {Foskolo}

* Kuptojnė shumė pak ata njerėz, qė kuptojnė vetėm atė qė mund tė shpjegohet. {Henri shon}

* Duke qortuar tė tjerėt , ne tėrthorazi, shpesh lavdėrojmė veten. {Trajon Eduards}

* Zakonisht njerėzit janė tė prirur tė besojne nė atė qė e dėshirojnė. {Cezari}

* Njerėzit mendjeshkurtėr besojnė fatin , njerėzit e fortė shkakun dhe pasojėn. {Emerson}

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Diskutime » Thenie » Njerėzit

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum