Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Reali i pakėnaqur me hetimet

Reali i pakėnaqur me hetimet

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Reali i pakėnaqur me hetimet on Sat Nov 27, 2010 6:08 pm

Drejtori i pėrgjithshėm i Real Madridit, Jorge Valdano ka akuzuar UEFA-n se ka veēuar klubin pėr dėnim pasi Federata Evropiane e Futbollit njoftoi se trajneri Jose Mourinho dhe katėr futbollistė tė tij do tė hetohen pėr sjellje tė pahijshme.

UEFA njoftoi se ka nisur hetimet pas dyshimeve se futbollistėt e Realit, Xabi Alonso dhe Sergio Ramos ishin ndėshkuar qėllimisht me kartonin e dytė tė verdhė nė ndeshjen e Ligės sė Kampionėve kundėr Ajaxit, tė martėn, qė i suspendon ata pėr takimin e parėndėsishėm ndaj Auxerre dhe do tė pastrojė rekordin e tyre disiplinor pėr fazėn e grupeve tė garės.

Iker Casillas dhe Jerzy Dudek po ashtu duhet t’iu pėrgjigjen akuzave pasi ata dyshohet se luajtėn rol nė transmetimin e mesazhit nga trajneri Mourinho te dy futbollistėt. Ramos dhe Alonso tė dy u ndėshkuan me kartonin e dytė tė verdhė, pėr vonesė tė lojės nė minutat e fundit tė takimit tė fitores 4-0 nė Amsterdam Arena. Mirėpo, Valdano beson se nė tė kaluarėn rastet e ngjashme nuk janė trajtuar nė mėnyrė tė njėjtė nga UEFA.

“Nuk mund tė hyjė nė detaje, por ka pasur shumė futbollistė tė cilėt kanė bėrė diēka tė ngjashme dhe nuk janė dėnuar. Juninho ishte gjobitur. Ibrahimoviē dhe Samuel nė Inter bėnė diēka tė ngjashme, nuk ekziston mėnyrė pėr t’u bazuar nė rregullore. Ajo ēfarė ndodh nė Real Madrid, ndodh edhe nė klubet e tjera, por ata UEFA nuk janė kaq tė ashpėr”, deklaroi Valdano pėr Cadena Ser.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum