Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Kendi i Vogelusheve »  DISA RREGULLA PER EDUKIMIN E FEMIJEVE

DISA RREGULLA PER EDUKIMIN E FEMIJEVE

Go down  Message [Page 1 of 1]

Mos i lejoni kurre te genjejne.
Silluni me femijet si shoke
Mesojini atyre veshtiresite e jetes
Mesojini te bejne durim
Mos realizoni cdo deshire te tyren.
Gabimi nuk dreqet duke u nevrikosur por duke shpjeguar.
Mos i thoni atyre genjeshtra.
Mos u dilni kurre femijve nga fjala.
Mos i thoni njehere mire njehere keq per te njejtin veprim.
Mos nenvleresoni cdo gabim qe bejne..
Mos pergojoni te tjeret ne prani te tyre.
Ashtu si ashpersia e tepruar, edhe butesia e tepruar eshte e demshme.
Te qenit i vendosur e pengon femijen te beje nje veprim te keq.
Zakonisht kur njeriu nevrikoset humbet kontrollin dhe nuk di se cfare ben e cfare thote. Kur nevrikosen femijet prinderit, ne shumicen e rasteve, u bertasin por nje veprim i tille nuk eshte i drejte. Nevrikosja e femijes eshte nje ndjenje qe mund tu kushtoje shume shtrenjte prinderve. Prinderit me kujdes duhet tu shpjegojne femijeve te mirat dhe te keqijat. Prinderit nuk duhet te ofendojne femijen dhe duhet te perpiqen per krijimin e nje dialogu te vazhdueshem midis tyre.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum