Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Aktiviteti fizik largon depresionin

Aktiviteti fizik largon depresionin

Go down  Message [Page 1 of 1]

Aktiviteti fizik nė kohėn e lirė duket se ėshtė njė strategji e mirė pėr tė mbajtur larg ankthin dhe depresionin.Kėshtu thotė njė studim i publikuar nė British Journal of Psychiatry. Nė kėrkimin e kryer nė Novergjim, ku janė marrė nė konsideratė 40 mijė persona, tė cilėt janė pyetur pėr aktivitetin fizik tė kryer nė kohėn e lirė dhe gjatė orarit tė punės.Tė dhėnat tregojnė se kush ėshtė mė sedentar nė kohėn e lirė ka dyfish mundėsi tė shfaqė simptoma tė depresionit, krahasuar me ata qė i dedikojnė mė shumė kohė aktivitetit fizik.

Kėrkuesit panė edhe se nėse sporti ushtrohej nė njė ambient tė gjallė, ishin mė evidente ngritjet e humorit, falė edhe efektit pozitiv tė socializimit.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum