Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan

Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan on Thu Mar 03, 2011 2:22 am

Njė prej yjeve tė Hollivudit, Angelina Jolie, mbėrriti sot nė Afganistan nė njė vizitė surprizė 2-ditore, pėr tė vizituar refugjatėt e dėmtuar nga lufta.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lajmi u raportua nė darkė nga “Agence France Presse”, qė citoi burime tė sigurta brenda UNHCR-sė, agjensisė sė OKB-sė, qė ka nėn kujdes kampet e tė zhvendosurve tė luftės.

Jolie ėshtė njė ambasadore e UNHCR-sė. Pritet qė ajo tė lėshojė njė deklaratė, nė tė cilėn do tė kėrkojė njė riintegrim sa mė tė shpejtė nė shoqėrinė afgane tė tė gjithė tė shpėrngulurve.

Mė shumė se 5,5 milionė afganė janė rikthyer nė vendin e tyre qė prej vitit 2002, pasi ndėrhyrja amerikane shkaktoi rėnien e qeverisė talebane nė fuqi.

Ata kishin emigruar nė vendet fqinje, kryesisht Iran dhe Pakistan, ku ndonėse jetonin nė kushte tė mjerueshme, nuk ishin subjekt i dhunės sė talebanėve nė vendin e tyre.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum