Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » New York, Facebook e shpeton tė riun nga akuza

New York, Facebook e shpeton tė riun nga akuza

Go down  Message [Page 1 of 1]

Rifreskimi i te dhenave ne profilin e tij ne Facebook ka shpetuar nje 19 vjecar nga New York, i akuzuar fillimisht per grabitje.
Alibia e te riut Rodney Bradford ka rezultuar nje prove shume e rendesishme, pasi ne te njejten kohe qe ai po ndryshonte te dhenat ne Facebook, krimi ndodhi ne nje pjese tjeter te qytetit. Keshtu, policia nuk ka mundur ta akuzoje, duke e nxjerre nga burgu dy jave pas arrestimit.

Historia daton ne 17 tetor ne oren 11:49 kur Bradford hyri ne internet nga shtepia e te atit ne Harlem, ndersa nje minute me vone dhe 12 milje me larg ne Brooklyn u krye nje vjedhje. Bradford, i cili eshte arrestuar ne vitin 2008 per nje rrembim ne Brooklyn, u akuzua nga policia. Ai e pranoi me qetesi kete vendim duke pasur besim se do ta vertetonte se nuk ishte ne vendin e krimit.

Nje nga viktimat e vjedhjes se dyqanit e njohen ate ne rreshtin e te akuzuarve dhe keshtu u dergua ne burgun e New York, Rikers Island. Alibine per djalin e ri e gjeti i ati, Rodney Bradford Sr, i cili zbuloi se 19 vjecari me ngjyre e kishte bere ndryshimin ne profil, ne te njejten ore kur ndodhi vjedhja.
“Gjate gjithe javes kam folur me autoritetet e prokurorise per t’i bindur se djali ka qene ne Facebook ne ato momente dhe se akuza e ngritur ndaj tij ishte e gabuar”, shprehet avokati Robert Reuland.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

2 Vjedh makinėn e gabuar on Fri Apr 30, 2010 5:47 pm

Njė hajn polak e ka futur veten nė telashe tė mėdha kur ka tentuar tė vjedh makinėn e njė pensionisti, dhe pronari i doli tė jetė njė karateist me shirit tė zi.

Wojciech Chomicki, 71-vjeēar, e ka hetuar atė duke tentuar tė ikė me makinėn e tij, vrapoi jashtė duke thyer bravėn e derės, nxori hajnin 41-vjeēar nga ulėsja e vozitėsit dhe e shtriu pėrtokė duke e mbajtur pėr fyti derisa njė mik i tij thirri policinė.
Njė zėdhėnės i policisė tė qytetit Plock, nė veri tė Polonisė, ka thėnė: "Ai pa njė njeri duke u futur nė makinėn e tij nga dritarja e kuzhinės, vrapoi jashtė dhe e shtriu atė pėrtokė me shpejtėsi si vetėtima.

"Kur policėt arritėn atje hajni dukej i kėnaqur pasi qė u lirua nga duart e plakut karateist. Hajni e kishte gjetur makinėn e gabuar pėr ta vjedhur", ka thėnė zėdhėnėsi.

Chomicki ka qenė njė mėsues i kualifikuar nė stilin Shotokan tė karatesė pėr mė shumė se 30 vjet dhe e ka studiuar atė pėr mė shumė se 50.

Ai mė vonė e luti policinė t’i kėrkoi falje hajnit pėr pėrdorimin e teknikave potencialisht tė rrezikshme pėr vdekje nė tė.

"Ky hajn duhet ta konsideroj veten me fat se nuk ka pėrfunduar keq nga ndonjėra prej goditjeve tė tij, ai ėshtė i fuqishėm si mushkė", ka thėnė njė burim policie.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum