Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir se erdht n mesin ton .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » N 2020 25 milion meshkuj beqar

N 2020 25 milion meshkuj beqar

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 N 2020 25 milion meshkuj beqar on Tue Jun 22, 2010 7:55 pmNe vitin 2020 rreth 25 milion te rinj kineze do te mbeten beqare pasi nuk do te mund te gjejne nje bashkeshorte.
Ky eshte rezultati i nje studimi te kryer prej Akademise se Shkencave Sociale ne Kine, sipas se ciles vazhdon cekuilibrimin demografik mes sekseve ne vend.
I njejti studim percakton se raporti i te lindurve meshkuj e femra eshte 119 me 100 duke ndryshuar ne favor te meshkujve me + 5 ne krahasim me studimin e fundit te kryer ne 2006.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni antart tjer * Shikoni temat para se t hapni nj t re, mos hapni tema t dyfishta * Prmbaju temave * JO Politik apo OFENDIME n kt forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum