Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Irene Vilar 15 aborte per 17 vjet

Irene Vilar 15 aborte per 17 vjet

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Irene Vilar 15 aborte per 17 vjet on Sun Jul 04, 2010 10:04 pm

Nje grua ka pranuar se tashme eshte mesuar me abortet, madje per disa kohe iu kthye ne nje menyre jetese.
Irene Vilar 15 aborte per 17 vjet
Irene Vilar ka pranuar se gjate 17 viteve ka nderprere zhvillimin dhe lindjen e femijeve plot 15 here. Ne librin “Impossibile Motherhood: Testimony of an Abortion Addict” (Shtatezani e pamundur: deshmia e nje gruaje dipendente), 40 vjecarja Irene Vilar rrefen se nuk ka abortuar per shkak te varferise apo frikes por per deshiren e bashkeshortit te pare, i cili shume here i lutej te mos bente femije.
Nje ngjarje e mjaft e cuditshme.Irena shprehet se burri i thoshte se lindja e femijes zbeh deshiren per te bere seks.
Shpesh here harroja te merrja pilulen dhe detyrohesha te abortoja per te mos u ndare nga ai”, shprehet Irene Vilar 40 vjecarja.
Ajo shton se ne librin e saj rrefen arsyet qe e cuan te vepronte ne kete menyre, ashtu sic bejne femrat me bulimine apo anoreksine. Irene shton se 51 shtepi botuese kane refuzuar t’ia botojne librin por “Other Press” e mirepriti.
Historia e Irenes nis ne moshen 16 vjecare kur abortoi per here te pare dhe perfundoi ne moshen 33 vjecare. Vilar pohon se gjate kesaj periudhe te jetes ka menduar shume here te vrase veten. “Impossibile Motherhood” ka dale ne librarite amnerikane dhe ka ngjallur shume polemika ku lexuesit jane ndare ne dy kampe. Me te rrezikshit jane fanatiket kunder abortit, te cilet i kane derguar edhe kercenime te vazhdueshme 40 vjecares.
Vilar tani jeton ne Denver dhe eshte e martuar me nje burre tjeter qe ka dy vajza. “Kam arsye qe ruaj jeten time. Nuk dua te me shohin si nje mama masakruese femijesh”, perfundon rrefimin e saj 40 vjecarja Irene Vilar.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum