You are not connected. Please login or register

Forum Terms of service

Using the forum. By registering on this forum, you agree to use it properly, and to refrain from posting any content that is aggressive, offensive, defamatory, hateful, or in violation of applicable laws and regulations. You agree not to post messages inciting or evoking illegal practices, or violating the terms of use of the service.

The moderators and administrators of this forum will do their best to delete or edit any reprehensible messages that may be posted on the forum. You acknowledge that all messages posted on this forum express the opinion of their respective authors, and do not necessarily reflect the position of the moderators and administrators.

In order to ensure the moderation of this forum, any message violating the preceding provisions may be edited or deleted without notice by the moderators and administrators of the forum. Any abuse may also be sanctioned by banning or deleting the user account. We reserve the right to inform your access provider and/or the judicial authorities of any malicious behaviour.

Your personal data. By registering on this forum, you agree that it may collect some of your personal data. This data collection is done either through the information you provide us, or through the use of the services itself, for technical data used for the forum proper functioning. You can access, modify or delete your data at any time. Users under 16 years old certify that they have obtained the consent of their legal guardian in order to proceed with this registration. For more information, please read our privacy policy.

This forum uses cookies to store information on your computer. These cookies only serve to improve the user experience. You can read the purpose of cookies on our forum help center. You can choose in your browser settings not to enable cookies, as this may disrupt the forum proper functioning.

This forum may send you electronic messages (e-mail), such as activity notifications, or newsletters, sent by Forumotion or by an administrator of this forum. You can choose in your profile preferences to receive or not each of these messages.


Click on the button 'I Agree to these terms' below :
- You acknowledge that you have read these rules in their entirety ;
- You agree to comply fully with this rules ;
- You grant moderators of this forum the right to delete, move or edit any topic at any time.

1. Sjellja shoqėrore Asnjė shkrim me pėrmbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do tė tolerohet. Tė gjitha shkrimet e tilla do tė fshihen pa paralajmėrim. Kėtu bėjnė pjesė edhe fotografitė me pėrmbajtje tė papranueshme. Kėrcėnimet ndaj anėtarėve tė tjerė nuk do tė tolerohen. Ju jeni i mirėseardhur qė tė shprehni mendimet tuaj dhe tė sfidoni tė tjerėt me mendimet apo opinionet tuaja, por nė mėnyrė tė rrespektueshme dhe pa e fyer askė. Fyerja e anėtarėve mund tė sjellė deri te pėrjashtimi i anėtarit. 2. Gjuha e Forumit Ky FORUM ėshtė nė gjuhėn shqipe dhe tė gjitha postimet nė forum duhet tė bėhen nė gjuhėn shqipe, pėrveē citimeve, teksteve tė librave, termave internacional, etj. Nė forum tė pėrdoren sa mė pak lokalizmat dhe tė mundohemi tė shkruajmė me gjuhė sa mė tė pastėr. 3. Pėrsėritja e temave Mos hapni tema tė njejta nė shumė rubrika njėkohėsisht. Para se tė hapni njė temė shikoni se a egziston ajo temė nė Forum. Temat e pėrsėritura do tė fshihen dhe do tė nuk do tė fshihet ajo e cila ėshtė hapur nė rubrikėn pėrkatėse. Ju lusim qė gjatė hapjes sė temave tė hapni temat nė rubrikat pėrkatėse. 4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature) Logo personale nuk duhet tė jetė mė e madhe se 150 -150 piksela.Nė firmėn tuaj nuk duhet tė ketė linqe tė faqeve tjera. Administratori ka tė drejtė tė fshijė logon tuaj personale apo firmėn nėse nuk ėshtė nė pajtim me Rregulloren e Forumit. 5. SPAM, Marketing Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė kuptimplota, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotikon apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalohet (Antaret qe bejne reklamime perjashtohen menjeher me ose pa PARALAJMERIM). Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen(vetem ne Kategorin e Caktuar). 6. Identitetet e dyfishta Nėse ndonjė anėtarė pėrdorė dy apo mė shumė emra nė forum do te kontktohet ne PM ose do tė pėrjashtohet nga forumi, posaēėrisht nėse paraqitet nė gjini tė ndryshme. 7. Editimi i postimeve Administratorėt kanė tė drejtė tė editojnė apo fshijnė postimet tuaja nga forumi nėse janė nė kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nėse mendoni se iu ėshtė bėrė e padrejtė nė fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit. 8. Ndalesat .. Nuk lejohet publikimi i fotove apo edhe liqeve qė kan permbajtje erotike apo edhe pornografike, nese veq do te ket kesi publikime do meren masa drastike ndaj antarit/antares.... 9.Reklamat... Nuk lejohet reklamimi i Forumave apo webfaqeve te tjera ne forum. 10.Ēdo anėtar qė ka vėrejtje publike nuk do ti plotėsohet kėrkesa nė forum. 11. Ndalohet postimet per Hack A po Hacking kush Poston ne Forum Hack do ta Merr Vretjė me nje Her ne Forum Stafi i Forumit i mbanė tė drejtėn pėr tė ndryshuar Rregulloren e Forumit nė ēdo kohė. Me Respekt nga Staff.i