Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi

Join the forum, it's quick and easy

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

Log in
Latest topics
» Prsh for all
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptyMon Sep 06, 2021 1:41 pm by Poshnjari

» Rikthimi i Kaka, ja dy formacionet e mundshme
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptySat Aug 31, 2013 4:19 pm by Old Legend

» Tuna e kopjoi Niky Minaj
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptySat Aug 31, 2013 4:17 pm by Old Legend

» Bundesliga, rekord i ri nė merkato
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptySat Aug 31, 2013 4:15 pm by Old Legend

» Flamuri shqiptar revolton serbėt, policia zvicerane arreston
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptySat Aug 31, 2013 4:12 pm by Old Legend

» Ēfarė ju mban zgjuar gjatė natės
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptyFri Aug 30, 2013 3:32 pm by Old Legend

» Ja si tė parandalojmė alergjinė ndaj produkteve kozmetike
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptyFri Aug 30, 2013 3:29 pm by Old Legend

» Uji nuk duhet konsumuar me tepri
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptyFri Aug 30, 2013 3:25 pm by Old Legend

» Princi dhe vajza e zgjuar
wWw.ForumiJone.Net - Portali EmptyFri Aug 30, 2013 11:51 am by besnikbici

ORA
Social bookmarking
Social bookmarking reddit  Social bookmarking google      

Bookmark and share the address of lhttp://forumijone.net on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

Keywords

Na gjeni ne FaceBook
http://forumiJone.Com

Ēfarė ju mban zgjuar gjatė natės

Fri Aug 30, 2013 3:32 pm by Old Legend

Dita nis me energji, shėndet tė mirė dhe pamje tė freskėt pas njė gjumi tė rehatshėm dhe tė mirė. Gjashtė deri nė tetė orė ėshtė mėse e mjaftueshme pėr t'u ndjerė si mė lartė.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSX0BZcorkp4Whtju6x66xQDAjAE8ww1ww2vKmBUH_ubLhz1qMh
Por ka disa faktorė qė ndalojnė trupin tė qetėsohet apo ndalojnė edhe procesin e gjumit. Pėrveē ndikimit tė kafeinės ka edhe disa faktorė tė tjerė qė janė armiq tė gjumit.

Ndėr kėta faktorė mund tė pėrmendim:

Uria, e cila rrit vetėdijen mendore dhe ajo mund tė marrė orė tė ēmueshme nga gjumi.

Nevojat personale. “Fshikėza e mbushur e urinės” ėshtė arsyeja pse ju mund tė zgjoheni gjatė natės, prandaj zvogėloni konsumimin e lėngjeve nė orėt e vona.

Ndriēimi. Dhoma duhet tė jetė e errėt, ndaj duhet qė tė sigurohemi qė tė mos futet dritė nė tė.

Stresi. Ai nuk i lejon trurit tė “fiket” dhe t’i dėrgojė “porosi” organizmit pėr tė fjetur.

Celulari, sms-tė e papritura apo telefonatat janė njė arye e prishjes sė gjumit.

Dysheku,kushtojini mė shumė vėmendje blerjes sė tij.

Ushtrime, lodhja, rrahja e zemrės mund tė …

[ Full reading ]

Comments: 0

Ja si tė parandalojmė alergjinė ndaj produkteve kozmetike

Fri Aug 30, 2013 3:29 pm by Old Legend

Pavarėsisht nėse jeni ose jo njė tip i ndjeshėm ndaj alergjive, gjithmonė ekziston mundėsia pėr tė pasur njė reaksion alergjik ndaj pėrdorimit tė produkteve tė caktuara kozmetike.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRNQUs5xd5NO6SsH-FFNuru3jsR800iXO4bwuLE_N5JeAonkYQXIw

Gjithsesi, ka disa parime qė ndihmojnė nė parandalimin, identifikimin nė kohė dhe trajtimin e alergjisė ndaj produkteve kozmetike.

Garantohuni se “alergjia” juaj ėshtė vėrtet e tillė
Gjeni “fajtorin”
Kortizonikėt mund tė lehtėsojnė pasojat
Evitoni irritantėt dhe djersitjen
Kėrkoni ndihmė mjekėsore.

Comments: 0

Uji nuk duhet konsumuar me tepri

Fri Aug 30, 2013 3:25 pm by Old Legend

Keni mėsuar gjatė gjithė kohės se uji ju bėn mirė, por tani ėshtė momenti tė mos i besoni mė kėsaj teorie! Ajo ėshtė hedhur poshtė nga disa studime mė tė fundit, tė cilat thonė se pirja e shumtė e tij ju bėn keq pėr veshkat, pėr trurin, lėkurėn, si dhe ju shkakton probleme tė tilla si celuliti dhe pagjumėsia. Ndėrkaq, mė poshtė, do tė gjeni argumentet pėr pasojat e konsumimit tė ujit me tepricė…

http://www.berkeleyrunningcompany.com/portals/3/Images/water-bottle-glass-by-nkzs.jpg


Hiponatremia.Bėhet fjalė pėr njė rėnie tė pėrqendrimit tė kripėrave minerale nė trup, e shkaktuar nga fakti se veshkat nuk janė nė gjendje tė filtrojnė lėngjet e tepėrta.
Veshkat dhe zemra.Ata qė vuajnė nga veshkat kanė njė aftėsi tė reduktuar pėr tė kontrolluar ujin, ndėrsa organizmi mund tė rrezikojė si hidratimin ashtu edhe dehidratimin e tepruar.

Gjumi.Pėrpara se tė shkoni nė shtrat pėr tė fjetur, ėshtė mirė qė tė evitoni tė pini ndonjė gotė mė shumė H2O.
Celuliti. Uji i tepruar i shkakton grave dy lloje problematikash, pėr tė cilat kėshillohet njė konsumim i rregullt i ujit. Kėto …

[ Full reading ]

Comments: 0

Aeroporti me i rrezikshem ne bote ?

Wed Aug 28, 2013 12:36 pm by besnikbici

A e dini se : Aeroporti me i rrezikshem ne bote eshte  ne Saint Martin!


wWw.ForumiJone.Net - Portali 11706712

Comments: 0

Cfare urrejne cfare pelqejne meshkujt.....

Fri Mar 01, 2013 8:38 pm by besnikbici

Dėshiron tė martohesh me njė francez apo tė tundosh njė brazilian? Ja tė gjitha truket pėr tė joshur nė ēdo cep tė botės

http://i.cdn.turner.com/cnn/2011/LIVING/04/05/when.to.act.like.man/t1larg.man.woman.gi.jpg

Meshkujt shqiptarė ndoshta nuk kanė mė sekrete pėr ty! A do tė arrijė tė joshje njė kinez tė turpshėm apo njė spanjoll caliente? Para se tė hidhesh nė sulm, mėso se ēfarė urrejnė, ēfarė pėlqejnė dhe ēfarė ėshtė nė modė. Zgjedhja tė takon ty...Shqiptarėt

Urrejnė:

Femrat pak tė disponueshme. Pėr ta, e mirė ėshtė ajo qė ta jep... numrin e telefonit menjėherė.

Pėlqejnė:

Femrat qė janė pak tė kolme. Modelet nuk bėjnė pėr ta: tė prapmet seksi dhe njė gjoks bujar, janė ideali i seksit pėr ta.

Ėshtė nė modė:

Lidhja me mė shumė sesa njė partnere. Martesa ėshtė martesė, lidhja lidhje. Prandaj frenoni xhelozinė, dhe gjithēka shkon mirė.

Spanjollėt

Urrejnė:

Homoseksualitetin mashkullor. Njė burrė duhet tė shėtisė gjithmonė i pėrqafuar me njė ēupėlinė.

Pėlqejnė:

Tė brendshmet dhe buzėkuqi janė armėt e joshjes mė tė suksesshme! Nxirr nė pah linjat e …

[ Full reading ]

Comments: 0

Majmuni me fytyrė njeriu..

Wed Nov 07, 2012 2:21 am by besnikbici

Quhet lesula dhe ėshtė zbuluar nė Kongo nga dy kėrkues amerikanė

Ai dallohet pėr njė karakter tė shumė tė qetė dhe tė shoqėrueshėm, ėshtė vetėm 50 cm i gjatė dhe ka njė ngjashmėri tė madhe nė fytyrė me njeriun. Kėto janė karakteristikat e lesula, njė lloj majmuni i njohur ndryshe me emrin shkencor Cercopithecus lomamiensis, i cili pėrbėn njė specie tė re dhe tė panjohur mė parė qė ėshtė zbuluar sė fundmi nė zemėr tė pyjeve afrikane, nė Republikėn e Kongos.
wWw.ForumiJone.Net - Portali Lomamiensis-225x300
Kjo specie e rrallė ėshtė zbuluar nga njė ēift kėrkuesish amerikanė, John dhe Terese Hart, tė cilėt mė herėt, nė vitin 2007 kishin njohur njė ekzemplar tė tillė, por qė mbahej i mbyllur nė njė kafaz nė shtėpinė e njė mėsueseje dhe qė prej asaj kohe iu futėn kėrkimit pėr tė gjetur tė tjerė ekzemplarė tė kėsaj specieje, por nga ata qė jetonin nė liri tė plotė, nė vendin e tyre tė origjinės, nė pyll.

Ēifti i amerikanėve zbuluan 48 lesula nė njė hapėsirė prej rreth 17 mijė km katrorė, nė pyllin qė shtrihet pėrgjatė lumit Lomami, zonė …

[ Full reading ]

Comments: 0

Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 45 on Fri Jan 21, 2011 12:08 am
Top posters
besnikbici (2069)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
universy (876)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
simpatikja (317)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
Old Legend (171)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
niku (95)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
elonasefa (45)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
bler (44)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
taulant (12)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
klemend lesjo (12)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 
Admin (7)
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcapwWw.ForumiJone.Net - Portali Voting_barwWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 

Statistics
We have 774 registered users
The newest registered user is MikelSalye

Our users have posted a total of 3725 messages in 2619 subjects
Merr te rejat me E-mail

Enter your email address:

Merr te rejat me te fundit duke u abonuar me adresen e e-mailit tuaj By:wWw.ForumiJone.Net

Poll

A besoni tek mardheniet romantike ???

wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap0%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 0% [ 0 ]
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap33%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 33% [ 1 ]
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap33%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 33% [ 1 ]
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap0%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 0% [ 0 ]
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap0%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 0% [ 0 ]
wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_lcap33%wWw.ForumiJone.Net - Portali Vote_rcap 33% [ 1 ]

Total Votes : 3

Moti
Tiranė Tirane
Prishtinė Prishtine
Shkup Shkup
Kumanovė Kumanove
Podgoricė Podgorice
Prizren Prizren
Durrės Durres
Shkodėr Shkodra
Ohėr Oher
Ulqin Ulqin
By wWw.ForumiJone.Net klikoni ...
Gallery


wWw.ForumiJone.Net - Portali Empty
Facebook
Share
Copyright © 2007-Present .::: ForumiJone.Net:::. All rights reserved. Powered by .:::wWw.ForumiJone.Net Team :::.