Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi

Join the forum, it's quick and easy

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kurse Anglish Online .::: wWw.mylanguagecenter.al:::.
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.forumijone.albanianforum.net/:::.

You are not connected. Please login or register

Uji nuk duhet konsumuar me tepri

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Uji nuk duhet konsumuar me tepri Empty Uji nuk duhet konsumuar me tepri Fri Aug 30, 2013 3:25 pm

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Keni mėsuar gjatė gjithė kohės se uji ju bėn mirė, por tani ėshtė momenti tė mos i besoni mė kėsaj teorie! Ajo ėshtė hedhur poshtė nga disa studime mė tė fundit, tė cilat thonė se pirja e shumtė e tij ju bėn keq pėr veshkat, pėr trurin, lėkurėn, si dhe ju shkakton probleme tė tilla si celuliti dhe pagjumėsia. Ndėrkaq, mė poshtė, do tė gjeni argumentet pėr pasojat e konsumimit tė ujit me tepricė…

http://www.berkeleyrunningcompany.com/portals/3/Images/water-bottle-glass-by-nkzs.jpg


Hiponatremia.Bėhet fjalė pėr njė rėnie tė pėrqendrimit tė kripėrave minerale nė trup, e shkaktuar nga fakti se veshkat nuk janė nė gjendje tė filtrojnė lėngjet e tepėrta.
Veshkat dhe zemra.Ata qė vuajnė nga veshkat kanė njė aftėsi tė reduktuar pėr tė kontrolluar ujin, ndėrsa organizmi mund tė rrezikojė si hidratimin ashtu edhe dehidratimin e tepruar.

Gjumi.Pėrpara se tė shkoni nė shtrat pėr tė fjetur, ėshtė mirė qė tė evitoni tė pini ndonjė gotė mė shumė H2O.
Celuliti. Uji i tepruar i shkakton grave dy lloje problematikash, pėr tė cilat kėshillohet njė konsumim i rregullt i ujit. Kėto probleme janė celuliti dhe mbajtja e ujit.

Lėkura, nuk ia arrin t’i mbajė tė gjitha lėngjet e tepėrta.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum