Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi

Join the forum, it's quick and easy

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kurse Anglish Online .::: wWw.mylanguagecenter.al:::.
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.forumijone.albanianforum.net/:::.

You are not connected. Please login or register

Flamuri shqiptar revolton serbėt, policia zvicerane arreston

Go down  Message [Page 1 of 1]

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Flamuri shqiptar revolton serbėt, policia zvicerane arreston 44 tifozė serbė

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nė ndeshjen e kthimit tė vleshme pėr kualifikim nė Ligėn Europiane (Europa League), skuadra zvicerane FC Thun, ku ka bėrė karrierėn shqiptari, Milaim Rama ka mundur Partizanin me rezultat bindės 3:0

Sulmi i tifozėve tė Partizanit tė Beogradit duke pėrdorur mjete piroteknike kundėr tifozėve tė skuadrės zvicerane FC Thun, nė sektorin familjar tė mbushur kryesisht me prindėr dhe fėmijė, duket se ėshtė nxitur nga prania e flamurit shqiptar.

Siē raportojnė mediet zvicerane, nė momentin e demolimit tė mburojave, tifozėt e Partizanit tė Beogradit kanė marshuar me fyerje e me hedhje tė mjeteve piroteknike nė drejtim tė tifozėve tė skuadrės vendase.

Nė komentet e postuara ėshtė shkruar se: „mjetet piroteknike janė hedhur vetėm pėr njė arsye: Pėr shkak tė pranisė sė flamurit shqiptar, qė ishte aty thjeshtė pėr provokim“.

Kurse njė tjetėr, qė sipas emrit duhej tė ishte serb, shkruan: „ndoshta do tė ishte e udhės tė thuhej se dhuna e tifozėve tė Partizanit, ka ardhur si reagim ndaj prezencės sė flamurit shqiptar nė sektorin e tifozėve tė Thunit“, transmeton albinfo.ch.

Dhuna e nxitur ka detyruar arbitrin ta ndėrpresė lojėn pėr disa minuta. E cila ka filluar vetėm pas reagimit tė njėsive elite tė policisė zvicerane, tė cilėt kanė detyruar tifozėt serbė tė ikin me nxitim nė sektorin nga ku kanė shpėrthyer me dhunė. Policia nė kėtė rast ka arrestuar 44 tifozė serbė.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum