Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi

Join the forum, it's quick and easy

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kurse Anglish Online .::: wWw.mylanguagecenter.al:::.
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.forumijone.albanianforum.net/:::.

You are not connected. Please login or register

Bundesliga, rekord i ri nė merkato

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Bundesliga, rekord i ri nė merkato Empty Bundesliga, rekord i ri nė merkato Sat Aug 31, 2013 4:15 pm

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Me blerjen eKevin Prince Boateng, Schalke 04 jo vetėm qė realizoi njė goditje nė gjendje pėr tė tėrhequr njė vėmendje tė madhe mediatike, por edhe dha kontributin e saj nė thyerjen e rekordit historik, pėr shpenzimet e realizuara gjatė njė merkatoje verore nė Bundesligė.

[You must be registered and logged in to see this image.]

12 milionė eurot qė klubi gjerman shpenzoi pėr tė blerė mesfushorin ganez, e ēuan nė 260 milionė euro shumėn e pėrgjithshme tė shpenzuar prej 18 klubeve elitare gjermane nė kėtė merkato. Rekordi i mėparshėm, i vendosur njė sezon mė parė, qėndronte nė 246 milionė euro dhe me merkaton qė do tė mbyllet nė datėn 1 shtator, ka ende vend pėr ndonjė goditje tė orės sė fundit.

Blerja mė e shtrenjtė e kėsaj vere nė Bundesligė ka qenė ajo e Mario Gotzes, qė kaloi nga Dortmundi tek Bayerni pėr 37 milionė euro, ndėrsa blerjet e tjera mė tė shtrenjta janė Mkhtaryan, nga Shakhta tek Dortmund pėr 28 milionė, Alcantara qė iu bashkua Bayernit nga Barcelona pėr 25 milionė euro, ndjekur nga Luis Gustavo, qė u transferua tek Wolfsburg prej Bayernit, pėr 17,5 milionė euro.

Pavarėsisht kėtij rekordi, Bundesliga mbetet kampionati i pestė me mė shumė para tė shpenzuara nė pėrforcime, pas Premier League me pothuajse 600 milionė euro marrė sė bashku, Serisė A, Ligue 1 dhe Primera Divisionit spanjoll.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum