Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi

Join the forum, it's quick and easy

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kurse Anglish Online .::: wWw.mylanguagecenter.al:::.
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.forumijone.albanianforum.net/:::.

You are not connected. Please login or register

shprehje frazeologjike

2 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1shprehje frazeologjike Empty shprehje frazeologjike Wed Jun 24, 2009 3:49 pm

simpatikja

simpatikja
PrinCesh
PrinCesh

Halla di te bej byrek por s’ka miell
Ai stan ate bulmet ka
Gjeti kapaku tenxheren
S’me besojne as syte as veshet
Me je bere si burri i nenes
Je bere gazi ibotes
Na nxive faqen
U beme si kembet e dhise
Na beri qepaze
Ta bej kurizin me te bute se barku
Te bej per uje me kripe
Ta bej mishin te zi
Me rrove te rrova, brisku qe i berberit
Buka s’ka turp
Ca te nenes e ca te njerkes
U ngriten kembet e i rane kokes
Kush nuk luan kembet, nuk luan as dhembet
Cakalli ben kerdine ujkut i del nami
Dembeli zihet me veglat e punes
Qengji i urte pi dy nena
Ku daullet e ku dasma
Ku i bie une daulles e ku kercen ti
Qente le te lehin, karvani te eci perpara
Fshati digjet k*rva krihet
Mua po me digjet mjekra ti kerkon cigare
Me doli qumshti i nenes ne maje te hundes
Rrite te te haje koken
Rrite sorren te te nxjerr syte
Sorra sorres s’ja nxjerr syte
Nuk i le dy gurje bashke
I ka hypur peles seprapthi
Ja fut zhulavrekthi (kuturu)
E beri kallame gushti (rremuje hesapi)

Lavderime
Te marrsha te ligat!
Tu befsha kurban
Te ka nena shpirt
Te ka nena xhan
E bukura e dheut
Kokone e nenes
Te keqen nena!
Marc nga ditet e mia
Te lumshin duart!
Me nje gur vret dy zogj
Te merr gjak ne vetull
S’ja ha qenin shkopin
I jepet per gjithcka
Luaje mace kryet e buallit.

Dardha nder dardh pik.

I di meta punt e veta.

Ugjet harni per thes.

Pika pika behet bistrica(lumi).

I ngiti te untit nuk i zan bes.

Un(po flas) per rasa ti per drasa.

Njeri thoit tjeteri patkoit.

Mos e nguc gjarprin me krande se te han.

2shprehje frazeologjike Empty Re: shprehje frazeologjike Fri Jan 07, 2011 5:38 pm

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Tė gjitha pjesėt e trupit tė njeriut, vjen njė ēast e lodhen - pėrjashto gjuhėn.


Arti i politikės ėshtė tė dish me ekzaktėsi kur ėshtė e nevojshme tė godasėsh kundėrshtarin sapak poshtė brezit.

Duke ditur faktin se Zoti e kufizoi inteligjencėn e njeriut, duket e pandershme qė ai nuk kufizoi edhe budallallėkun e tij.

Konrad Adenauer

3shprehje frazeologjike Empty Re: shprehje frazeologjike Fri Jan 07, 2011 5:39 pm

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Kur jemi tė lumtur, jemi gjithmonė tė mirė, por kur jemi tė mirė, nuk jemi gjithnjė tė lumtur. (Oskar Wilde)

4shprehje frazeologjike Empty Re: shprehje frazeologjike Fri Jan 07, 2011 5:40 pm

Old Legend

Old Legend
Admin
Admin

Nėse vėrtet duam tė dashurojmė, duhet tė mėsojmė si tė falim. (Nėnė Tereza)

Sponsored contentBack to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Shprehje nga Buda

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum