Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kinė, tenton tė vetvritet, e hedhin nga ura se bllokoi trafi

Kinė, tenton tė vetvritet, e hedhin nga ura se bllokoi trafi

Go down  Message [Page 1 of 1]Ndodh edhe kėshtu! Njė kalimtar i inatosur hodhi nga ura njė person i cili duke kėrcėnuar se do tė vriste veten bllokoi trafikun pėr plot 5 orė. Lajmin e bėri tė ditur media kineze e cila sqaroi se ushtari nė pension Lai Jiansheng, 66, theu kordonin e policisė dhe arriti ti shtrėngonte dorėn Chen Fuchao para se ta shtynte poshtė nga ura. Pėr median lokale Lai deklaroi se e shtyu me vetėdije tė plotė Chen Fuchaon pasi mendon se njėrez si ai janė shumė egoistė dhe veprimet e tyre shkelin interesin publik.

Chen qė donte tė vriste veten pėr shkak tė njė borxhi qė tejkalonte 290 mijė dollarė ra nga tetė metra lartėsi nė rrjetėn e vendosur nga policia dhe po mjekohet nė spital pėr shkak tė plagėve nė kyce e kurriz. Ai do tė gjykohet pėr shqetėsim tė rendit publik pas daljes nga spitali ndėrsa personi qė e hodhi rrezikon tre vjet burg nėse shpallet fajtor pėr plagosje tė qėllimshme. Chen ėshtė personi i 12 qė nga muaji prill qė kėrcėnon se do tė hidhet nga ura Haizhu nė Guangzhou por deri tani i vetmi qė ėshtė hedhur. 


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum