Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Talenti shqiptar i pianos

Talenti shqiptar i pianos

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė vajzė shqiptare 12 vjeēare po fiton ēdo ditė famė si njė pianiste e madhe nė Itali.Ajo po koleksion ēmime kombėtare e ndėrkombėtare dhe edhe pse nė kėtė moshe, po ndjek me korespondencė konservatorin e Montavės, ku pritet tė diplomohet sė shpejti.

Pianistja 12 vjeēare, Gaja Sokoli mori pjesė nė “Zecchino D’Oro”, festivali i tretė i muzikės pėr fėmijė qė transmetohet ēdo vit edhe nė Eurovizion.

Talenti i vogėlushes ėshtė zbuluar rastėsisht para 4 vjetėsh nga njė mesuese pianoje qė vazhdon t’i japė mėsim edhe sot.

Gaja jeton me familjen nė Komo. Prindėrit e saj kanė emigruar nė Itali para se tė lindte ajo. Megjithatė 12 vjeēarja ėshtė aq e lidhur me Shqipėrinė sa kur ka shkuar nė njė konkurs ndėrkombėtar nė Nice ka ngritur flamurin shqiptar, si tė pėrfaqėsonte vendin e saj.

Dėshira mė e madhe e Gajės ėshtė mbajtja e njė koncerti nė Shqipėri.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum