Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Greqia, vendi me dembel i BE-se

Greqia, vendi me dembel i BE-se

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Greqia, vendi me dembel i BE-se on Thu Dec 09, 2010 10:35 am

Ne krye te listes se banoreve me dembele te Bashkimit Evropian gjenden greket dhe bullgaret te ndjekur nga italianet dhe portugezet qe ndajne vendin e trete.Lajmin e ka botuar agjencia italiane e lajmeve Ansa.

Hulumtimi i kryer nga Eurobarometer deshmon se, se paku 15 shtete te BE-se “me shume se 50 per qind e te anketuarve nuk kane bere kurre stervitje, apo aktivitet te vaket fizik”.

Ne top listen e vendeve me dembeli me te theksuar, ku te anketuarit ne pyetjen nese merren me sport e qe jane pergjigjur “kurre”, udheheq Greqia, shtet ne te cilin me sport nuk merren me se 67 per qind e te anketuarve, ndersa pas saj vjen Bullgaria me 58 per qind.

Ne vendin e trete jane renditur Portugalia dhe Italia me 55 per qind e te anketuarve qe nuk merren me aktivitete sportive.

Nder banoret me fizik me atraktiv qe merren me sport ne BE jane banoret e Suedise, prej te cileve vetem gjashte per qind nuk merren me kurrfare sporti, finlandezet (7 per qind “dembele”), danezet (18 per qind) dhe Sllovenet (22 per qind).


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum