Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Venezuelė-Kolumbi, njė telenovelė shkakton incident diplomat

Venezuelė-Kolumbi, njė telenovelė shkakton incident diplomat

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė telenovelė kolumbiane ka shkaktuar njė incident diplomatik mes Kolumbisė dhe Venezuelės.
Zyrtarėt e lartė tė Venezuelės kanė kėrkuar nga homologėt e tyre ndalimin e shfaqjes sė telenovelės nė tė cilėn njė qen quhet “Hugo i vogėl” duke paralelizuar me emrin e Presidentit tė Venezuelės Hugo Chavez.
Telenovela qė titullohet “Chepe Fortuna” ka si personazh njė sekretare qė quhet Venezuela e cila vazhdimisht karakterizohet si e lidhur me aktivitete kriminale dhe shfaqje vulgare.
Ajo nė telenovelė ka edhe njė motėr tė quajtur Kolumbia. “Ēfarė mungese respekti pėr Venezuelėn”, u shpreh Chavez duke komentuar telenovelėn. Ai i mėshoi faktit se telenovela ul imazhin e vendit. Stacioni privat “Televen” nuk e transmetoi serinė e rradhės qė ishte programuar pėr tė premtėn pas shumė kėrkesave dhe presioneve qė pati.
Njė njė prej serive tė transmetuara Venezuela qan nė telefon duke folur me njė personazh dhe i thotė “ēfarė do tė ishte Venezuela pa Hugon e vogėl?”.
Burri i pėrgjigjet “Venezuela do tė ishte e lirė”. Marrėdhėniet mes dy vendeve tanimė konsiderohen tė ngrira.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum