Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Islandė, kryeministrja lesbike, martohet me shoqen e saj

Islandė, kryeministrja lesbike, martohet me shoqen e saj

Go down  Message [Page 1 of 1]


Kryeministrja e Islandės, Johanna Sigurdardottir ka zyrtarizuar martesėn me shoqen Jonina Leosdottir. Lajmi ėshtė bėrė publik nga medias vendase.
Sipas tyre, martesa e kryeministres me njė femėr, shoqen e saj ėshtė krejt e ligjshme dhe me bazė ligjore.
Kjo pėr shkak se kurorėzimi i dy grave me martesė, ėshtė kryer menjėherė pas hyrjes nė fuqi tė ligjit i cili legalizon celebrimin e martesave nė tė njėjtėn gjini.
Mė 12 qershor 2010, Parlamenti islandez, miratoi ligjin qė lejon martesat Brenda tė njėjtės gjini.
Televizioni publik Ruv, ka transmetuar se kryeministrja Sigurdardottir e ka zhvilluar njė ceremony tė veēantė me rastin e martesės.
Ajo kishte ardhur nė pushtet nė 2009 dhe ėshtė njė nga politikanet mė tė vlerėsuara nė vend!


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum