Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Mbi 1 miliard pėrdorues tė internetit pėrmes celularit

Mbi 1 miliard pėrdorues tė internetit pėrmes celularit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kur bėhen sondazhe apo studime sesa ka arritur nė tė vėrtetė numri i pėrdoruesve tė internetit nė botė, tani bėhet fjalė pėr njė hap mė larg, atė sesa klikojnė [You must be registered and logged in to see this link.] nga aparatet celularė.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kėshtu, sipas njė studimi tė fundit, numri i shfrytėzuesve tė internetit celular nė botė pritet qė gjatė vitit 2011, ta tejkalojė shifrėn prej njė miliard shfrytėzuesish, transmeton NOA njoftimet e agjencive botėrore.

Ndėrsa deri nė vitin 2015, parashikohet tė jenė rreth 3.8 miliardė tė tillė.

Prej tyre, 400 milionė parashikohet tė jenė vetėm nė rajonin aziatiko-pacifik, ndėrsa nė Amerikėn e Veriut dhe Evropėn Perėndimore do tė ketė nga 200 milionė shfrytėzues tė internetit pėrmes celularit.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum